Agnieszka Ciepłowska dietetyk i trener personalny z Poznania

Ukończyłam 3,5 letnie studia na kierunku Dietetyka w Poznaniu, obecnie podnoszę swoje kompetencje na studiach magisterskich. Jestem mocno zaangażowana w edukację żywieniową dzieci i dorosłych, prowadzę warsztaty i wykłady dotyczące m.in. żywienia w sporcie, dietoterapii w osteoporozie, czy cukrzycy. 

Interesuje się szeroko pojętym racjonalnym żywieniem, w szczególności zastosowaniem dietoterapii w chorobach metabolicznych i otyłości. W swojej pracy korzystam z założeń dietetyki opartej na dowodach naukowych: wszystkie zalecenia biorą się z najnowszych doniesień i publikacji dietetycznych, a którymi jestem na bieżąco publikując wpisy na własnym blogu, czy pisząc artykuły dla portali.

Do pacjenta podchodzę kompleksowo, chcę najpierw go poznać, zrozumieć dogłębnie problem i przeanalizować wszystkie opcje. Diety zawsze dopasowuję pod konkretną osobę, co wydłuża czas oczekiwania na jadłospis, ale minimalizuje ryzyko efektu jojo, czy zwykłej niechęci do podążania za wskazówkami.

Prywatnie jestem miłośniczką kuchni włoskiej i tajskiej, zajmuję się również marketingiem. Jestem samoukiem i powstała strona jest moim małym projektem. Lubię również jazdę na rowerze, grę na gitarze i kawę, która napędza mnie do działania.

Rozumiem swoich pacjentów lepiej niż ktokolwiek inny. Od 16 roku życia choruję na chorobę autoimmunologiczną układu krwionośnego, brałam potężną dawkę sterydów, które spowodowały szereg powikłań oraz nadwagę. Rozumiem osteoporozę, rozumiem anemię, migrenowe bóle głowy, znam nadżerkowe zapalenie żołądka, uczucie znużenia na widok garści tabletek i bezsilność w walce z nadwagą. Wszystkie moje doświadczenia wykorzystuję w pracy z pacjentami i uczę wytrwałości. Pokazuję jak zmieniać jadłospis kosztem zmniejszania liczby tabletek.

Odchudzam po ludzku!

Pisano o mojej inicjatywie:

Projekt z okazji 25-lecia firmy Deloitte

Uczniowie przekonają się, że żywienie ma znaczenie

Nieustannie podnoszę kompetencje. Oto niektóre certyfikaty zdobyte podczas kilkuletniej praktyki: